بایگانی ماهانه: خرداد ۱۳۹۳

آیت الله وحید خراسانی:توهین به مقدسات مذاهب جایز نیست

682737_PhotoA

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله وحید خراسانی در دیدار با آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: دین اسلام، دین رحمت و رسول اسلام، رسول رحمت است، این دین، آن رفتار پیغمبر و امیر مومنان(ع) جایی برای حرکت‏های تکفیری و این تندی‏ها باقی نمی‌گذارد، فقاهت در این‌گونه جریان‌ها ... ادامه مطلب »

آداب عزاداری

-195x300

اصل تسلیت گفتن در شرایط مصیبت و اندوهی که بر کسی وارد شده در اسلام مستحب است. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) : هرکس مصیبت دیده ای را تسلیت گوید ، پاداشی همانند او دارد. ۱) سیاهپوشی :از نظر فقهی پوشیدن لباس سیاه مکروه است ولی در عزاداری امام حسین (علیه السلام ) وائمه معصومین (علیهم ... ادامه مطلب »

بیانیه کارگروه شفاعت شکایت جبهه اعتقادی حضرت زینب (س) در مورد خرابی سایت شفاعت یا شکایت

1  index

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم متاسفانه در چند ماه اخیر؛ سایت شفاعت یا شکایت به علت کم لطفی بعضی از عزیزان هیاتی غافل یا دشمنان مغرض مورد هجمه قرار گرفت که منجر به خرابی موقت سایت گردید. لذا ضمن عذرتقصیر بابت تعطیلی موقتی سایت به استحضار دغدغه مندان دیندار میرساند به امید خداوند تبارک و تعالی در آینده نزدیک ... ادامه مطلب »

سنت های عزاداری قدیم تهران

2

نیکوکاری به قصد قربت عزاداری محرم در تهران سابقه ای طولانی دارد و همه ساله بر شکوه و جلال آن افزوده شده است.از حدود دهم و پانزدهم ماه ذی حجه مساجد و تکایا برای مراسم ماه محرم آماده شده و چادرها و خیمه‌ها برای اجرای روضه خوانی و تعزیه برپا می‌شد. در کتاب طهران قدیم، تالیف جعفر شهری، تاریخچه روضه ... ادامه مطلب »

آداب عزاداری امام حسین(ع)

9

آنچه در پی می آید متن پیاده شده سخنرانی حجت الاسلام قرائتی در روز پنج شنبه ۱۲ آذرماه جاری است که در آن پیرامون آداب و بایدها و نبایدهای مراسم عزاداری امام حسین(ع) سخن گفته است. وی همچنین درباره برخی کارهای ناروا و غلط در سوگواری های حسینی از جمله عمل نامناسب و ناشایست قمه زنی تذکراتی داده است. گفتنی ... ادامه مطلب »

تلاش جریانی بدعت گذار برای انحراف در مسیر هیئت ها / هیئتی ها مراقب باشند!

1 71950-215267-1397305743

حدودا پس از دوران دفاع مقدس بود که دشمن به خوبی دریافت که نمی تواند ملت ایران را در جنگ سخت و با بهره گیری از توپ و تانک شکست دهد؛ چرا که مردم ایران روحیه شهادت طلبی دارند و حتی تمام توان و قوای دشمن نیز حریف این روحیه نخواهد شد. از همین رو طبیعی بود که دشمن پس ... ادامه مطلب »